Aktualizace: 26. 6. 2020

Hezký den, sedmičko!

Prosím vytiskněte si tento testík, nalepte do sešitu a k nadpisu, který už tam je natištěn (OPAKOVÁNÍ - POZDNÍ STŘEDOVĚK) si napište pouze datum 30.4. a vyplňte. Do zítřejších 21:00 mi pošlete email (lenittalasak@gmail.com) s předmětem DĚJEPIS OPAKOVÁNÍ TEST. Příští týden se dostaneme k novému učivu, toto je opakování a veškeré info najdete ve svých zápisech případně v učebnici.
Děkuji a mějte se, LL.

Dobrý den, sedmáci.

Ve středu tento týden budeme mít spolu němčinu. Učivo, které tam probereme, pošlu pak přes web těm z vás, kteří do školy nepřijdete. Také vám ve středu oznámím známky, které vám vycházejí na vysvědčení.
Příští týden pak už němčina nebude.

Renata Pospiechová

Dobrý den, sedmáci!

Blížíme se do finále - čeká vás poslední týden úkolů. Je nutné dokončit vedlejší věty - proto se pustím do posledních dvou, o nichž jsem se zatím nezmiňovala (VV přísudková a doplňková). Vašim úkolem je NEJDŘÍVE NASTUDOVAT vysvětlení, poté vyplnit dva úkoly.
Abyste si ucelili nové (a vím, že velmi těžké) učivo, zasílám přehlednou tabulku vedlejších vět (pdf soubor Druhy VV). Budete ji potřebovat ke třetímu úkolu - určování vedlejších vět. V tomto souboru naleznete 20 souvětí. Vašim úkolem je NEJPRVE PODTRHNOUT VEDLEJŠÍ VĚTU a poté s pomocí tabulky určit druh vedlejší věty (napište do závorky vedle souvětí).
Jsou to poslední úkoly, které vám zadávám. Seberte zbytek sil a pojďme to dotáhnout do úspěšného konce! :)

Dobrý den, posílám žákům kteří jsou doma poslední učivo tohoto roku.
Mějte hezké prázdniny a těším se v září :)
Žaneta Riedlová
Ruský jazyk

V jakémkoliv programu např. Malování, Word, Excel, PowerPoint, Stripgenerator atd. vytvořte Velikonoční přání. Může být i vtipné. (dejte si záležet).