Milí páťáci. Přeji hezký Den dětí! V pondělí Vám necháme volno, protože ani ve škole se učit nebudeme. Učivo je zadáno od 2. do 5. 6.
Zadání v příloze
Procvičování:
Sloh

Zadání v příloze.
Vlastivěda

Hezký nový týden děti,

jelikož je 1. 6. Den dětí, ve škole se neučí, posílám vám jen jednu hodinu.
Zopakujte si vše, co víte o České republice.
Co byste už měli vědět - kdy vznikla ČR, kdo je v čele státu, co stanovuje základní práva a povinnosti ve státě, počet obyvatel, jaké národnostní menšiny tu jsou, jaké výrobky jsou od nás znají ve světě, jestli jsme vyspělý stát, jestli jsme v EU, atd.
Pokud nevíš, podívej se do učebnice.
Pro procvičení zábavnější formou si zahrajte, třeba s rodiči, nebo se sourozencem, AZ - kvíz, viz příloha.

Nakonec si můžete vypracovat pracovní list, který už vás přesune k novému učivu, které bude příští týden, sousední státy ČR.
Kdo vyplní, ať pošle.
Přírodověda

Dobré ráno, milí páťáci.

Níže zasílám učivo, ze kterého bude v úterý test (platí pro ty, co chodí do školy). Ostatní, kteří se učí doma, test zpracují opět v rámci internetové stránky www.exam.net, a to ve čtvrtek 4. 6. v 16:00. Vám pošlu odkaz i s přístupovým heslem prostřednictvím emailu. Test se bude skládat z učiva: vylučovací, smyslová a kožní soustava. Je to poslední test - dejte si záležet! :)

V programu Malování vytvořte jakýkoliv Velikonoční obrázek např. Velikonoční přání (dejte si záležet).