Základní informace

Škola poskytuje žákům a jejich zákonným zástupcům standardní poradenské služby (na základě vyhlášky č. 72/2005 Sb., poskytování poradenských služeb ve školách a školských poradenských zařízeních, v aktuálním znění). Služby jsou poskytovány školním poradenským pracovištěm, které je tvořeno výchovným poradcem a školním metodikem prevence.

Výchovný poradce

Výchovný poradceMgr. Lenka Wenzelová
Kontaktní e-maillenka.wenzelova@zsvelkehostice.cz
Konzultační hodinydle dohody

Výchovný poradce je spojovacím článkem mezi rodiči, vyučujícími a řadou institucí, které se zabývají specializovanou péčí o mládež. Poskytuje poradenskou činnost pro rodiče, žáky při volbě povolání. Ve spolupráci s třídními učiteli sleduje žáky mimořádně nadané, talentované a žáky s poruchami učení a chování. Věnuje zvýšenou pozornost žákům s problémovým vývojem a rizikovým chováním. Pomáhá při řešení konfliktních situací ve škole.

Metodik prevence

Metodik prevenceMgr. Petra Komárková
Kontaktní e-mailpetra.komarkova@zsvelkehostice.cz
Konzultační hodinydle dohody

Smyslem práce metodika prevence je rada a odborná pomoc žákům, kteří zápolí s potížemi, spojenými s užíváním alkoholu, omamných a psychotropních látek nebo s gamblerstvím. Samozřejmostí je také pomoc rodičům takových žáků a ochrana ostatních žáků školy před negativními dopady, které by tyto sociálně patologické jevy ve škole mohly způsobovat.

Funkce metodika prevence je zřizována podle § 2, písm. c) vyhlášky MŠMT ČR č. 72/2005 Sb., o poskytování poradenských služeb ve školách a školských poradenských zařízeních, a podle příslušného ustanovení školského zákona.

Schránka důvěry online

Naše škola se zapojila do platformy Nenech to být (NNTB). NNTB slouží jako anonymní online schránka důvěry, a pomáhá tak žákům a jejich rodičům s řešením různých problémů a situací ve škole. Skrze NNTB můžete upozornit např. na šikanu mezi žáky, kyberšikanu, užívání návykových látek, sebepoškozování, domácí násilí apod. Podněty nám můžete zasílat prostřednictvím tohoto odkazu: www.nntb.cz/c/15da419.