kontakt: otovitek@seznam.cz nebo vlevo dole na stránkách rubrika Napište, co zlepšit

Identifikátor školy 600 142 973, IČO - 70 95 95 28, IZO - 102 432 775.

Úvodní stránka

Výskyt vší
Vážení rodiče.

Obracím se na Vás v nepříjemné záležitosti – opakovaně se nám ve škole vyskytují vši.

Chtěla bych připomenout, že podle zákona č. 89/2012 Sb. zbavit vší je povinnost rodičů. Vím, že ti zodpovědnější z Vás to i dělají. Je s tím samozřejmě spojena řada nepříjemných činností: je třeba prohlížet dětem hlavu, v případě výskytu vší byste měli tuto skutečnost nahlásit ve škole a neodkladně přistoupit k léčbě. Výskyt vší je totiž z právního hlediska považován za infekční onemocnění „pediculosis“. Léčbu = odvšivení je třeba provést pomocí vhodných prostředků včetně vyčesávání, důkladně a většinou opakovaně.

Pedagogové školy nemají pravomoc dětem ani prohlížet hlavu, ani provádět jakákoli opatření nebo léčbu. Můžeme pouze vyřadit zavšivené dítě z kolektivu a poté již spoléhat na pomoc a péči Vás, rodičů.

Pokud rodiče při řešení tohoto problému se školou nespolupracují, příp. opakovaně do školy posílají zavšivené děti, může škola nahlásit tuto situaci Odboru sociální péče a ochrany dítěte, příp. se obrátit na hygienickou stanici.

Věřte tomu, že mne výskyt vší v naší škole nenechává v klidu.

Vím, že většina z Vás se školou spolupracuje a snažíte se svým dětem pomoci. Velice Vám za Vaši trpělivost a snahu děkuji.

Bohužel ale opakovaný výskyt vší svědčí o tom, že ne všichni rodiče přistupují k této „nemoci“ zodpovědně a jejich úsilí o odvšivení vlastních dětí je minimální nebo nulové, navíc opakovaně posílají své děti do školy zavšivené. Hodlám se proto obrátit na příslušné instituce.

Doufám, že se nám v brzké době podaří situaci pokud ne zcela vyřešit, tak aspoň minimalizovat.

Mgr. Renata Pospiechová
Ředitelka školy
I. školní ples
V sobotu 12. 1. se konal na sále ve Velkých Hošticích I. školní ples.
Zúčastnilo se ho více než 140 hostů, k tanci hráli bratři Videčtí, připraveno bylo bohaté občerstvení a sál byl překrásně vyzdoben učiteli a žáky školy.
K plesu samozřejmě patří i tombola – měli jsme 75 hodnotných cen, za které velice děkujeme všem sponzorům.
Ples se velice vydařil a mnozí hosté odcházeli se slovy - „Na shledanou v příštím roce“.
Doufáme, že byla založena nová tradice a školní ples určitě zopakujeme.
Děkuji touto cestou všem, kdo se podíleli na organizaci plesu – a ještě jednou všem sponzorům.
Děkuji také všem hostům, kteří přišli. Vytvořili jste pěknou a veselou atmosféru.
Takže – na shledanou v příštím roce.

Mgr. Renata Pospiechová
Fotogalerie:

Lyžařský kurz žáků ZŠ Velké Hoštice - Ovčárna pod Pradědem 4.- 8. 2. 2019
Týdenní projekt "Amerika" druháků ZŠ Velké Hoštice 7. - 11. 1. 2019
Nejbližší události - ÚNOR
4. - 8. 2. - LVK (7.A)

21. 2. - schůzka rodičů žáků 7. B - LVK v 16:30

24. 2. - Vítání občánků (pěvecký sbor I. stupeň)
Od nového školního roku bude hlavní přestávka trvat 20 minut. Konce vyučovacích hodin se tedy posunou o 5 minut.
Zvonění platné od 3. 9. 2018
1. hodina 8:00 - 8:45
2. hodina 8:55 - 9:40
3. hodina 10:00 - 10:45
4. hodina 10:55 - 11:40
5. hodina 11:50 - 12:35
6. hodina 12:45 - 13:30

Odpolední vyučování:

7. hodina 13:05 - 13:50
8. hodina 13:55 - 14:40
9. hodina 14:45 - 15:30
odznak ovov.jpg
Žáci v průběhu roku plní 10 disciplín a jejich výsledky učitel zaznamená na webu projektu.

Na základě zlepšování výkonů mohou postupně získat bronzový, stříbrný, zlatý nebo diamantovaný odznak.

Během školního roku obdrží žáci přehled svých výkonů, dosažených bodů v každé splněné disciplíně a kolik jim chybí do další úrovně.

Disciplíny mohou plnit i dospělí, jak dokazují například mnozí učitelé, kteří v Olympijském odznaku také soutěží.

Dosažené výsledky z disciplín do značné míry ovlivní známku z TV.
Výsledky OVOV dosažené za rok 2017
Plnění odznaku všestrannosti za rok 2018 právě probíhá.