Sdružení rodičů

Při škole pracuje od roku 2002 Sdružení rodičů a přátel školy ve Velkých Hošticích, z. s. (IČ: 26607662).

Základním účelem spolku je:

• Podpora a ochrana mládeže a podpora a propagace Základní školy Velké Hoštice.
  • Spolupráce spolku se školou a se třetími subjekty při hájení zájmů žáků školy a ve prospěch žáků školy.
  • Seznamování rodičů s koncepcí školy.
  • Seznamování vedení školy s náměty, připomínkami a stížnostmi rodičů a podílení se na jejich vyřizování a řešení.
  • Materiální a společenská podpora školy a jejích činností, propagace a reprezentace školy, pomoc při zlepšování školního prostředí, dobrovolná pomoc škole při plnění jejího poslání.
  • Pořádání kulturně-společenských a sportovních akcí.

Číslo účtu spolku: 2502836130/2010 (Fio Bank)

Příjmy spolku tvoří dobrovolné příspěvky na žáka. Pro školní rok 2023/2024 byl stanoven doporučený příspěvek 300 Kč za žáka, nebo 500 Kč v případě, že školu navštěvuje více sourozenců. Kontaktní osobou pro věci platby příspěvku je Mgr. Lenka Wenzelová, email: srps@zsvelkehostice.cz.

Veškeré příjmy z vybraných dobrovolných příspěvků na žáka jsou darem převáděny škole a slouží výhradně pro potřeby školních dětí (např. např. zajištění školních pomůcek, úhradu sportovních, kulturních a dalších akcí pro děti, zajištění dalších potřeb dětí v rámci základních i doplňkových činností školy apod.).

Další příjmy spolku jsou tvořeny zejména pořádáním kulturních a společenských akcí (např. Školní ples, Velkohoštický kvíz, …). Výtěžek z těchto akci je rovněž převáděn darem škole nebo je využit pro charitativní činnost spojenou s dětmi.

Za SRPŠ Ing. Šárka Nedělová – předseda spolku