Logo a vize školy

Logu naší školy dominuje veverka. A to zcela jednoznačně. Vidíte ten přímý, odvážný postoj? Pohled plný zvědavosti, očekávání, odhodlání, pohled vstříc budoucnosti? Co nás v ní asi čeká?

A proč právě veverka v logu školy? Ze dvou, pro nás zásadních, důvodů. Jedním z nich je skutečnost, že se jich desítky prohánějí zámeckým parkem a okolím školy. Rádi je pozorujeme. Obdivujeme jejich schopnosti. Učíme se od nich.

A tím se dostáváme k druhému důvodu, proč právě veverka. Stala se naším vzorem a inspirací pro svou pracovitost, hbitost, samostatnost, zručnost a především odhodlanost dosáhnout vyšších cílů. Moc dobře víme, jak ladně a vysoko dokáže vyšplhat, s jakou precizností oloupe šišku, jak se umí o sebe postarat.

A takovým ctnostem chceme učit i naše žáky. Děláme vše pro to, aby absolventi naší školy obstáli v dnešním světě plném informací. Aby si dokázali poradit s jeho nástrahami, ať už tím, co se naučili, manuální prací, ale i pomocí moderních digitálních technologií.

Připravujeme žáky na další studium, na budoucnost, na život.