Jakou školu zvolit pro své dítě? Bude se mu tam líbit, bude tam chodit rádo?
Naučí se v ní vše potřebné do dalšího života? Je škola dostatečně a moderně vybavená?
A co umístění školy a doprava do ní?

Tyto a podobné otázky si jistě klade mnoho rodičů žáků školou povinných.

Tak to vezmeme pěkně popořádku.

Základní škola Velké Hoštice se nachází v krásném, malebném prostředí v těsné blízkosti místního zámku a zámeckého parku. Patří mezi trojici budov, které svým vzhledem, historií a významem tvoří dominantu Velkých Hoštic. Jsou to již zmíněný zámek, barokní kostel sv. Jana Křtitele a naše škola. Málokterá “základka” se může pyšnit tak výjimečnou polohou. Hlavně přilehlý zámecký park nabízí spoustu možností využití, ať už jde o sportovní aktivity, přímou výuku venku, tematické procházky, projektové dny, soutěže či akce pro veřejnost.

V roce 2023 škola oslavila významné jubileum, a to 60 let od jejího otevření. Rozhodně to ale není žádná stařenka, spíše nóbl dáma v nejlepších letech. A že se na to výročí pořádně připravila, svědčí fakt, že v roce 2022 absolvovala celkovou rekonstrukci a modernizaci veškerých interiérů.

Naše škola je určena žákům prvního i druhého stupně. Její součástí jsou tři oddělení školní družiny, školní jídelna, cvičná kuchyňka, tělocvična, přístavba se sálem, zahrada s posezením určeným k výuce, pergola, gymnastický sál a v neposlední řádě odborné učebny včetně dílen a učebny IT, jež je vybavená stolními počítači, tablety, robotikou, iPady a 3D tiskárnou. Ve všech třídách jsou umístěny interaktivní tabule a nově i dva interaktivní panely.

Chodí k nám převážně místní děti. Dojíždějí zde ale i žáci z okolních vesnic. A pokud se ptáte na dopravu do školy, vězte, že je velmi bezpečná. Autobusová zastávka se nachází jen několik metrů od školy v klidné části obce.

Nejen bezpečnost žáků je pro nás prioritou, ale především snaha o to, aby se u nás každé dítě cítilo dobře, líbilo se mu ve škole, trávilo zde smysluplný čas, mohlo se rozvíjet podle svých vlastních potřeb a schopností. Nabízíme žákům cesty a způsoby, jak se vzdělávat, poznávat, bádat, hledat, objevovat, manuálně pracovat, ovládat moderní IT technologie, řešit problémy, komunikovat, hodnotit svou práci a sebevzdělávat se.

Pohled do historie