Aktivity ve ŠD

Družina nabízí pravidelné každoroční aktivity jako např. turnaje v pexesu, ve hře Člověče nezlob se, Noc s Andersenem, knižní šifru, výstavky výrobků z přírodnin nebo strašidelných dýní apod. Každý rok se koná vánoční nadílka, kdy děti dostanou hodně nových hraček, o  které si napsaly.

Činnosti ŠD se odvíjí od toho, jaké je roční období a jaké svátky slavíme. Vychovatelky se snaží vždy zohledňovat zájmy dětí, nabízejí výuku ručních prací (šití, háčkování), osvojení si různých výtvarných technik, organizují výlety či návštěvu divadelních a filmových představení nebo výstav v Opavě. Děti mohou spolu hrát společenské hry, stavět si kuličkovou dráhu, budovat městečka z Lega, stavět Gravitrax nebo si třeba zahrát únikovou hru.

S velikým nadšením děti využívají školní kuchyňku k pečení perníčků na Vánoce, Velikonoce nebo třeba na smažení masopustních koblížků. Mohou tvořit v rámci keramického kroužku, navštěvovat flétnu, pohybové hry. Už tradičně pořádáme letní příměstský tábor. Aktivně se zapojujeme do výzdoby školních prostor.

Děti si ve ŠD aktivně odpočinou od školních povinností, ale také získávají nové znalosti a dovednosti formou herních a výtvarných aktivit. Vždy si mohou vybrat, čemu se budou věnovat. Mohou si vyrobit dárečky pro své blízké. Zažijí společnou oslavu významných svátků (Vánoce, Velikonoce, Valentýn, Den objetí plyšových medvídků, Mikuláš). Děti se mohou navzájem navštěvovat mezi třídami a hrát si spolu napříč věkovému rozdělení – starší děti učí mladší.

Družinové aktivity plánujeme, ale vždy se flexibilně přizpůsobujeme zájmu dětí. Přistupujeme ke každému dítěti individuálně a snažíme se ve ŠD vytvořit pohodovou a přátelskou atmosféru.