Naši mladí chemici bodovali

Dne 8. 12. 2023 jsme se zúčastnili krajského kola soutěže Mladý chemik v Ostravě na SPŠCH. V soutěži si prověřilo své teoretické znalosti 214 žáků Moravskoslezského kraje. Cílem této soutěže je představit chemii jako poutavou a užitečnou přírodní vědu, která má široké uplatnění v praxi a která je zajímavým a lukrativním studijním oborem.

Naši školu reprezentovali žáci  9. B Jakub Toman a David Sobek. V krajském kole se jim dařilo, dokázali uplatnit své znalosti a vědomosti. Pilná příprava se vyplatila. Jakub T. skončil na krásném 76. místě a David Sobek na 27. místě z celkového počtu 214 žáků.

Oba si zaslouží velikou pochvalu a dík za reprezentaci školy.

David S. postoupil mezi 30 nejlepších chemiků Moravskoslezského kraje a bude naši školu dále reprezentovat v třetím kole, které se uskuteční v laboratořích SPŠCH Ostrava a prověří praktické dovednosti a znalosti soutěžících. Poté bude následovat exkurze do BorsodChem MCHZ Ostrava.

Slavnostní vyhlášení  bude probíhat ve středu 30. ledna 2024 v prostorách VŠB TU Ostrava.

Autorka příspěvku: Mgr. Petra Komárková