Vždyť i děti chtějí pomáhat!

Vlna solidarity, empatie, dobročinnosti a vzájemné pomoci, kterou po katastrofálních povodních denně sledujeme a skloňujeme snad ve všech pádech, je neuvěřitelná. Jak to ale vidí děti?

Ptají se. Chtějí odpovědi. Chtějí pomáhat. Pomáhají. Tato situace se přeci týká jejich vesnice, okolí, okresu, kraje i naší vlasti. Nápadů jak pomáhat, mají nespočet. Tak například! Minulý týden uklidili žáci 4. B parkoviště u Obecního úřadu ve Velkých Hošticích, odstranili spadlé stromy a zametli.

Tuto středu 25. 9. připravili v pracovních činnostech pohoštění pro dobrovolníky, kteří stále pomáhají s úklidem po povodních. Pohoštění putovalo do Opavy-Kateřinek na ulici U Lučního mlýna a ulici Mostní. Velké díky patří paní Simoně Bělové a paní Jarmile Němečkové za odvoz a předání potřebným. Děti si opravdu váží toho, že mohly pomoci, mohou pomáhat, a děkují za milou a pozitivní zpětnou vazbu. Cituji:

„Moc děkujeme vám všem za krásně uklizené parkoviště. Děti jsou moc šikovné.“ OÚ Velké Hoštice

„Tady všichni děkují moc a moc. Došlo i na slzičky dojetí.“ Ulice U Lučního mlýna v Opavě

„Moc děkujeme. Pochutnali jsme si.“ Ulice Mostní v Opavě