Na úřadě se to hemžilo dětmi. A pak…

V pátek 13. září vyrazili žáci čtvrtých tříd na exkurzi do Obecního úřadu ve Velkých Hošticích, aby si tak zpestřili výuku vlastivědy a seznámili se s děním v obci a její historií.

Na úvod návštěvy čekalo na přítomné paní učitelky milé překvapení v podobě dárečků od pana starosty. Pak následovalo velmi poutavé a poučné povídání, které si pro nás připravila paní Lucie Martínková. Děti se dozvěděly mnoho zajímavých informací o obci Velké Hoštice, o její historii, o práci starosty a zastupitelů, samosprávě, zákonech, vyhláškách a současném dětí v obci. Na závěr jsme všichni zhlédli moc hezkou reportáž o této krásné vesnici. Děkujeme.

Po návratu do školy na nás čekalo veliké překvapení. Paní učitelka Wenzelová a žáci z druhého stupně si nás vzali do parády. Tedy hlavně překvapené paní učitelky, ze kterých se staly modelky. Ukázali nám kroje Opavského Slezska, povykládali, k jakým příležitostem se využívaly a kdo je nosil, a doslova nás do nich naducali. Děkujeme.