Střípky ekologie a prevence na Slezském gymnáziu v Opavě

Dne 18. 6. navštívili žáci 8. A Slezské gymnázium v Opavě. Tam na ně čekal bohatý program plný ekologických a preventivních aktivit. Po prohlídce školy následovala beseda s ekotýmem gymnázia. Cílem bylo propagovat myšlenku zdravotně nezávadného ovzduší, šířit osvětu v oblasti odpadu, vody, energie a plýtvání jídla.

Rozvíjeli jsme své znalosti a dovednosti a učili se řešit reálné problémy dnešní doby. Měli jsme možnost si prakticky pomocí pokusu ověřit nové informace. Je nutností motivovat mladé lidi, aby se stali aktivními spolutvůrci světa, ve kterém žijí. Druhá část dopoledne začala přednáškou, která byla zaměřena na vysvětlení jednotlivých poruch příjmu potravy, na jejich projevy a následky. Byl kladen důraz na podporu pozitivního vnímání sebe samotného. Cílem bylo zvýšit vědomosti o škodlivých účincích držení diet, podpořit zdravé stravování, rozvíjet schopnosti odolávat různým sociálním tlakům na jednotlivce.

S čím odcházíme?

Důležité je mít oči neustále otevřené, dívat se okolo sebe a umět podat pomocnou ruku.