Projektový den se nesl ve znamení technologií

Dne 3. 5. si žáci ze ZŠ Chlebičov a děti z mateřské školky ve Velkých Hošticích dali dostaveníčko u nás ve škole. Cílem tohoto setkání bylo seznámit naše malé hosty s moderními technologiemi, které na škole používáme. Co víc, s jakými technologiemi se u nás vyučuje.

Čtvrťáci, páťáci a předškoláci se rozdělili do čtyř skupin a v doprovodu svých učitelek procházeli jednotlivá stanoviště. Zde mohli vidět a vyzkoušet si aktivity s Roboty VEX GO, VEX 123. Dozvěděli se něco o 3D modelování, 3D tisku a gravírování. Děti z MŠ si vybarvily omalovánku, která jim vzápětí „ožila“ v podobě rozšířené reality. A nakonec naši malí badatelé prozkoumali části hmyzu pod mikroskopem. Své nabyté vědomosti pak zúročili při vyplňování zábavného pracovního listu.

Velké poděkování patří všem učitelům i žákům, kteří se příprav projektového dne účastnili.

Projektový den se konal v rámci dodržení podmínek udržitelnosti projektu IROP „Rozvoj odborného vzdělávání na ZŠ Velké Hoštice“.