Jedeme dál, naše spolupráce se ZŠ Sudice pokračuje 3. setkáním

První duben nepatří jen aprílovým žertíkům, ale více než 100 let i všem opeřencům. Tento den slavíme „ Mezinárodní den ptactva.“ Proto jsme naše 3. setkání nazvali „Ptáci všude, kam se podíváš.“

8. dubna jsme se s našimi sudickými kamarády setkali znovu u nás v Hošticích. Celé dopoledne začalo povídáním novinek a zážitků ze školy i volných chvil. Poté se pracovalo s iPady a zlepšovali jsme své digitální kompetence v ptačím kvízu. Kahoot! nás bavil, dozvěděli jsem se nové informace a rozšířili si znalost v poznávání ptáků. Celé setkání jsme se drželi známé písničky: „Ten umí to a ten zas tohle.“ Kluci se přesunuli do dílny a spolu s žáky 7. třídy tvořili krmítko pro ptáčky, jedno do Sudic, jedno do Velkých Hoštic. Děvčata malovala, laminovala zajímavosti o ptácích. Popisovala stavbu těla, peří apod. Aby toho nebylo málo, vše bylo zakončeno ptačí stezkou v parku. Tam na žáky čekalo 14 stanovišť s úkoly a poznávačkou ptáků. Vše kontrolovali a na stanovištích pomáhali žáci 9. A třídy. V cíli na děti čekala sladká odměna v podobě čokoládového vajíčka, abychom celý „ptačí den“ symbolicky zakončili.

Prožili jsme dopoledne plné radosti, smíchu, nápaditostí a pracovitosti.