Spolupráce s MŠ a ZŠ Sudice

Dne 18. 12. 2023 začala naše vzájemná spolupráce prvním setkáním. Poprvé jsme se setkali na domácí půdě v naší škole. Byl nachystán nabitý, různorodý program. Během dopoledne stihli seznamovací medailonky o škole a obci, kde se žáci dozvěděli mnoho zajímavostí. Poté následovaly tvořivé dílničky, kde si vyrobili krásné výrobky na památku nebo dárečky pro své blízké. Aby se jen netvořilo a zapojil se i mozek, vyrazili žáci plnit úkoly s názvem prvouka a matematika hravě. Zopakovali si hmotnost, teplotu, polní plodiny, dopravní výchovu, sčítání i odčítání. Po této aktivitě je čekal sport, byli rozděleni do smíšených družstev a zahráli si přehazovanou. Po vyčerpání byli žáci sladce odměněni. Posledním bodem programu bylo mikroskopování. Žáci 7. třídy se zodpovědně ujali mladších spolužáků, trpělivě jim postup práce vysvětlili a společnými silami viděli pod mikroskopem rybí šupinu, buňky cibule a hmyzí křídlo. Všichni byli během spolupráce ukázněni, šikovní, pozorní. Zbývalo už jen předat dárečky, zamávat a těšit se na další setkání v únoru. Druhé setkání bude ve škole v Sudicích, kde nás čeká stezka po památnících.

Autorka příspěvku: Mgr. Petra Komárková