Rozjíždíme čipový systém

Ve čtvrtek 18. 1. 2024 proběhla ve školní jídelně technická instalace čipového systému pro výdej stravy. Ten mimo jiné umožňuje rodičům přihlásit/zrušit oběd přes webové stránky. Výhledově může být žáky používán ke vstupu do budovy školy s možností propojení na informační systém školy.
Jako čipy budeme primárně používat žákovské ISIC karty resp. učitelské ITIC, alternativně čipy, které budou žákům poskytnuty za finanční zálohu. Rádi bychom tímto pobídli rodiče k pořízení ISIC karet jejich dětem, které využijí nejen ve školní prostředí ale také při cestování nebo uplatnění slev.
Jsme první školou spadající pod Stravovací zařízení Šrámková 6, která tento způsob výdeje stravy využívá. Čekáme na optimalizaci ze strany externího dodavatele. Bude následovat vytvoření uživatelské databáze strávníků a teprve potom může být systém uveden do provozu. Předpokládáme, že by se vše mohlo podařit do konce února. Než se tak stane, připravíme Vám podrobné pokyny.

Autor příspěvku: Patrik Kavecký