Regionální kolo soutěže Mladý chemik

Tato soutěž je zaměřena na celorepublikovou propagaci chemie na ZŠ. Před samotným regionálním kolem byl pro soutěžící zorganizovaný přípravný kurz ve světě techniky Dolní oblasti Vítkovic. Žáci měli příležitost pracovat laboratoři. V pátek 26.1. se konalo 3. kolo-regionální finále soutěže Mladý chemik. Do tohoto kola se probojoval David Sobek z 9.B. Toto kolo se uskutečnilo v prostorách SŠCHP Ostrava. Tentokrát v laboratořích, kde si žáci prověřili své praktické dovednosti v podobě laboratorní úlohy zaměřené na titraci vody. Dopoledne bylo náročné, kromě šikovnosti, museli využít své znalosti při počítání chemických příkladů, tvorbě vzorců a zodpovídání teoretických otázek. Zaslouženou odměnou byl výborný oběd a exkurze v podniku BORSODCHEM MCHZ Ostrava. Celá soutěž bude ukončena v úterý 30.1. slavnostním vyhlášením výsledků na VŠB Ostrava.

Autorka příspěvku: Mgr. Petra Komárková