kontakt: otovitek@seznam.cz nebo vlevo dole na stránkách rubrika Napište, co zlepšit

Zámecká 207, 74731, okr. Opava

zsvelkehostice@seznam.cz

Školní rok 2017/2018
KORCHEM - soutěž pro žáky základních škol, které baví chemie 20. 5. 2018
Pro všechny žáky ZŠ, které baví chemie, je určená soutěž KORCHEM (Korespondenční chemický kurz), kterou pro Moravskoslezský kraj organizuje katedra chemie Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity. Jedná se o písemnou soutěž, která má dlouholetou tradici. Letošní ročník 2017/2018 byl zaměřen na téma „Přírodní látky". Konkrétně se žáci zaměřili na vitamíny, barviva a hormony. Soutěž probíhala ve třech kolech, která byla zveřejňována v průběhu celého školního roku. Vyhlášení výsledků proběhlo v květnu 2018 na katedře chemie Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity a nejlepší řešitelé byli oceněni. Každé kolo obsahovalo teoretickou a praktickou část. Úlohy, které byly žákům předkládány k řešení, byly spíše motivační, interdisciplinární a podporují práci s informačními zdroji i propojení teorie s praxí. Tato soutěž je zaměřena mezioborově.
Z naší školy se zapojila Radana Gdulová z 8. třídy, která se umístila na 16. místě a mohla se zúčastnit slavnostního předávání na Ostravské Univerzitě. Součástí byla show plná pokusů. Druhým odvážlivcem byl Filip Petzuch z 8. třídy, který se umístil na 22. místě z celkového počtu 88. soutěžících.
P. uč. Komárková moc děkuje za účast a reprezentaci školy.
Soutěž v ZOO Ostrava na téma lichokopytníci 8. 11. 2017
Ostravská zoologická zahrada pořádá každoročně soutěž mladých zoologů, která se dlouhodobě těší velkému zájmu žáků i učitelů z celého Moravskoslezského kraje. Zoo ji organizuje ve spolupráci s Kruhem přátel zoo už více než 40 let! Soutěž je určena žákům 6.-9. tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Žáci soutěží v pětičlenných družstvech formou testu. Téma podzimní soutěže je „Lichokopytníci“. Celkem se přihlásilo 204 družstev , na prvním místě se umístilo Matiční gymnázium Ostrava s 50 body.
zoo 1.JPG
Z naší školy se zúčastnili žáci 8. třídy, kteří vytvořili 2 družstva. V prvním družstvu bojovala Karolína Kolářová, Karolína Říčná, Christian Benek, Filip Petzuch, kteří se získali 33 bodů a patří jim zaslouženě 54.- 58. místo. A v druhém družstvu Dorota Plušková, Jan Kokošek, Filip Lorenz, Filip Potrusil a Arnošt Kurka.
Moc děkujeme za účast a těšíme se na jarní etapu soutěže.

Petra Komárková
zoo 2.JPG
Školní rok 2016/2017
Biologická olympiáda - okresní kolo 10. 4. 17
Dne 10. 4. 17 se uskutečnila ve Středisku volného času v Opavě biologická olympiáda. Naši školu reprezentovaly Karolína Kolářová, Radana Gdulová a Karolína Říčná. V konkurenci 28 žáků z celého okresu získala Karolína Kolářová vynikající 1. místo!!!!!!! Velké poděkování za přípravu holek zaslouží i paní učitelka Komárková.
IMG_5495.JPG
IMG_5496.JPG
IMG_5498.JPG
IMG_5499.JPG
Školní rok 2014/2015
Okresní finále ve florbalu 20. 1. 15 - 3. místo!!!
V úterý 20. 1. se uskutečnilo okresní finále ve florbalu starších dívek. Naše osmačky a deváťačky do tohoto finále postoupily již minulý týden z prvního místa, kdy porazily Chuchelnou a Kravaře.
Ve finálové skupině si vedly taktéž skvěle. Po úvodní prohře s pozdějšími vítězkami z E. Beneše, poté remizovaly se silnou florbalovou školou z Otické, kdy vyrovnávací gól dostaly až minutu před koncem. V posledních dvou zápasech porazili ZŠ Englišovu a ZŠ Hlučín. Nakonec tedy naše holky obsadily úžasné 3. místo, jen díky horšímu skóre. Hráli: Vožníková, Černohorská, Bochňáková, Šimečková, Dudová, Armlichová, Stanjurová, Stará
Blahopřejeme!
Coca - cola cup 2. 10. 14
Pořádali jsme kvalifikační kolo Coca - cola cup ve fotbale. Naši chlapci obsadili krásné 2. místo v porovnání velkých opavských škol jako jsou ZŠ Šrámkova, ZŠ Vrchní a ZŠ E. Beneše.
Velké poděkování patří FK Velké Hoštice, který nám zapůjčil hřiště a zázemí.
Školní rok 2013/2014
Školní florbalový turnaj 10. 4. 2014
Ve čtvrtek 10. 4. 2014 proběhl školní florbalový turnaj za účasti tří smíšených týmů. Nejlépe si vedl tým Bourači ve složení - Adam Rathan, Patrik Pavelek, Kuba a Honza Holleschovi a Tomáš Svrček.
Fotografie viz. Fotogalerie
Soutěž ZOO Ostrava - Brouci ČR
Dne 13. 11. se vybraní žáci naší školy zúčastnili, tak jako každý rok, přírodovědné soutěže v ZOO Ostrava. Po minulých tématech jako např. Kytovci, Chránění živočichové, Ptáci ČR je čekal oříšek ve formě Brouků ČR.

Oba naše týmy získaly z testu 11 bodů ze 44 možných a ve výsledkové listině se umístili zhruba uprostřed. Oběma týmům děkuji za účast!

V příloze se můžete podívat na otázky i s výsledky. Jistě uznáte, že otázky nebyly vůbec jednoduché.
Naše soutěžící

Výukové centrum

Kvízový úkol

Testování s Gepardem
Dne 30. listopadu skončilo již třetí testování informační gramostnosti s Gepardem. Projektu se zůčastnili žáci 5. a 9. ročníku. Informační gramotnost znamená vědět, kde informace najít, jak se v nich orientovat, jak je vyhodnotit a předávat.
Nejlepší INFOprofíci z 9. třídy jsou Darina Wankeová a Tereza Melecká.
Nejlepším INFOznalcem z 5. třídy je Klára Majdanicsová.

Své výsledky žáci najdou po přihlášení na stránkách uvedených níže.
Pišqorkiáda
Dne 4. 12. proběhl na naší škole Piškvorkový turnaj. Turnaje se zúčastnili žáci 8. a 9. ročníku. Po napínavém posledním kole nakonec vyhrál Tomáš Nguyen, na druhém místě se umístila Lucka Klemová a rozstřel o třetí místo vyhrála Katka Večerková. Výhercům blahopřejeme.
Stolní tenis - okresní finále
Ve dnech 11. a 12. 12. 2012 probíhal v Opavě turnaj základních škol ve stolním tenise. V mladší kategorii se naše děvčata ani chlapci neumístili na předních příčkách, přesto jim za bojovnost a předvedenou hru patří pochvala - D. Glogar, M. Hřivňacký, T. Svrček, R. Stanjura (maskot), N. Vožníková, M. Černohorská a S. Spruchová (maskotka).

Starší žáci obsadili v konkurenci 15-ti škol krásné 5. místo. Gratulujeme!
Reprezentovali nás: M. Pavelek, V. Pavelek, V. Trávníček a D. Adamec.
David a Tomáš
Nikol a Mája
Florbal dívky - okresní kolo 2013
Mladší děvčata ze 6. a 7. třídy vybojovala na okresním finálovém turnaji ve florbale 5. místo!!!

Starší děvčata z 8. a 9. třídy vybojovala na okresním finálovém turnaji ve florbale 6. místo!!!

Je to zatím největší úspěch ve florbalu historii naší školy!!!