kontakt: otovitek@seznam.cz nebo vlevo dole na stránkách rubrika Napište, co zlepšit

Identifikátor školy 600 142 973, IČO - 70 95 95 28, IZO - 102 432 775.

Informace o škole, Školská rada, Školní řád

Učitelé a počty žáků ve školním roce 2018/19
Členové školské rady
Charakteristika školy
Jsme malá venkovská škola umístěná v krásném prostředí zámeckého parku. Škola zahrnuje tři oddělení ŠD a školní jídelnu s výdejnou stravy. Ve všech devíti ročnících jsme měli po jedné třídě. Na vyšší stupeň k nám přicházejí žáci ze spádové školy v Chlebičově a několik žáků z Malých Hoštic a Kravař. Potýkáme se s úbytkem žáků, hlavně z Chlebičova a Malých Hoštic. Vyučovali jsme podle ŠVP s názvem „Neumíme všechno, ale chceme vědět jak na to“.
Materiální, prostorové, technické a jiné podmínky školy

Budova a okolí školy jsou staré 53 let a prošly v nedávné době rozsáhlými rekonstrukcemi.

V oblasti výuky jsme se snažili v rámci finančních možností vybavit školu kvalitními učebnicemi a pomůckami. Jazykové a přírodovědné učebny jsou vybaveny jako odborné učebny s audiovizuálním vybavením včetně interaktivních tabulí. Také třídy na nižším stupni jsou vybaveny interaktivními tabulemi. (celkem 10 IT) Ve škole pracuje keramická dílna s vypalovací pecí. Všechny třídy jsou vybaveny novým – částečně výškově stavitelným - nábytkem.
Hudebna s interaktivní tabulí
Počítačová učebna
Vypalovací pec na keramiku
Výchovně vzdělávací proces

Snažíme se zajistit kvalitní výuku cizích jazyků učiteli s odbornou způsobilostí, začlenili jsme do výuky společenských předmětů problematiku prevence sociálně patologických jevů a výchovu k volbě povolání, výuku finanční gramotnosti. Tři učitelé se věnují dětem s vývojovými poruchami.
Pokoušíme se o pestré, názorné a přitažlivé formy výuky – exkurze, vzdělávací pořady DDM a stanice ml. přírodovědců, přednášky odborníků – lékařů, právníků, metodiků prevence a sociálně patologických jevů, branně cyklistické kurzy.
Snažíme se umožnit žákům prožitek úspěšnosti, sebeuspokojení a sebevědomí tím, že jsme jim nabídli ve školní i mimoškolní činnosti množství oblastí, ve kterých by mohli vyniknout – sport, zpěv, recitaci, organizaci akcí a výtvarnou činnost.
Školní řád ZŠ Velké Hoštice platný od 1. 9. 2017
Školní řád 1.jpg